Turistika

Při výletu na Kvildu nesmíte vynechat hlavní turistický magnet, jímž je pramen Vltavy na východním svahu Černé hory. Dalším fenoménem jsou slaťě a mnoho dalších turistických zajímavostí.

Lyžovani

SKI Areál Kvilda - "Prameny Šumavy"  nabízí 100% pokrytí areálu zasněžovacím systémem, 5 vleků, z toho dva s večerním lyžováním, volně přístupný upravovaný sáňkařský svah a mnoho dalšího.

Ubytovaní

V našem ponzionu najdete pohodlí klid a příjemnou atmosféru horské chalupy. Ubytování nabízíme v různě velkých pokojích (2,3,4 lůžkových) .Více informací najdete zde.

Napsal Super User

Zimní aktivity:

V naší lokalitě jsou ideální podmínky pro běžecké lyžování - 150 km strojově upravovaných běžeckých tratí.
V obci se nachází lyžařský vlek pro děti a začátečníky. Pro náročnější lyžaře doporučujeme lyžařský areál Zadov – Churáňov (13 km) , Mitterdorf (40 km), Železná Ruda (Gross Arber) – 60 km. V obci se nachází i několik půjčoven zimního lyžařského vybavení.

Letní aktivity:

Pěší turistika a cykloturistika – vše výborně značeno na upravených cestách v srdci Šumavského národního parku.

V obci se nachází hřiště na volejbal a nohejbal, několik půjčoven kol a sportovního vybavení.

 

Využít můžete i rozsáhlé nabídky partnerského objektu vzdáleného pouhých 100m – „Na Kvildě“. Vaši dovolenou u nás tak může zpestřit útulná kavárna s cukrárnou, půjčovna sportovního vybavení (v létě koloběžky, kola, elektrokola, dětské vozíky za kola. V zimě pak sněžnice, sněžná kola, vozíky s lyžařskými sety, boby). Další službou je pak možnost využití sauny a infrasauny. Na půjčovnu a saunu se pak pro naše ubytované hosty vztahuje 10% sleva.